Příšerná bolest kloubů

Před několika lety se v mém životě začaly dít nepříjemné věci, které se spojovaly s mým zdravím. Jednoho dne jsem dostal záchvat bolesti v oblasti mého pravého palce na noze. Bolest kloubů je naozaj nepříjemnou záležitostí. Později jsem zjistil, že se jedná o kloub palce. Co mě však mnohem víc znepokojilo bylo to, že s příchodem této akutní bolesti palce na noze se dostavili i poměrně vysoké horečky, které však trvaly krátce. Později, když jsem se zadíval na postižené místo, všiml jsem si, že palec je oteklý, zčervenán a dotknout jsem se ho vůbec nemohl. Jak se říká, skoro jsem z kůže vyskočil, co mě postižené místo tak strašně bolelo. I když jsem si byl více měně jistý diagnózou, rozhodl jsem se navštívit lékaře. Ten mi však mou diagnózu potvrdil – Dna, jinak nazývaná i onemocnění bohatých. Toto onemocnění může být dědičné, proto mě vůbec nepřekvapila diagnóza, kterou lékař stanovil. Trpěla ní moje babička a také otec.

Dna se vyskytuje převážně u mužů ve starším věku, který si rádi dopřejí pohár dobrého vína, piva nebo tvrdého alkoholu. Súvisiaci obrázokObě podmínky bohužel splňuji. Také je běžná u lidí, kteří mají vysoký krevní tlak. Lékař mi doporučil, abych zahájil léčbu, která byla především spojována s dostatečným odpočinkem v posteli. Manželka mi zajistila dostatečný příjem tekutin v podobě teplého čaje. Lékař mi také stanovil léčbu pomocí léků, které měly bolest kloubů potlačit a zmírnit otok a zarudnutí. Po pár dnech se mi konečně ulevilo a mohl jsem opět začít žít život, jaký jsem vedl i před tím, než se u mě bolest kloubů objevila. Důležité však bylo, abych omezil přísun alkoholu na minimum a změnil životosprávu. Začal jsem omezovat masové jídla, které jsem nahradil ovocem, zeleninou, bramborami, obilovinami a slazené vody jsem vyměnil za čaj. Dieta se stala mým každodenním společníkem, musím však přiznat, že mi to vůbec nevadí.

I když se občas akutní záchvaty objeví, po pár dnech se cítím opět mnohem lépe. Záchvatům bolesti se bohužel nevyhnu úplně, správným životním stylem je však dokážu zmírnit. I když je to už několik let, odkdy mě toto onemocnění postihlo, zhubl jsem až 30 kilogramů. Alkohol si v malém množství dopřeji jen opravdu výjimečně. Začal jsem také užívat i doplňky stravy, které se zaměřují na výživu kloubů. Mám jednoho kamaráda, kterého také bolesti kloubů spojené s tímto onemocněním trápí. Musím se přiznat, že díky tomu, že přistupuji k tomuto onemocnění podstivo, prožívám ho mnohem jednodušší, než on.