Zdravé zuby bez zánětu dásní

To, v jakém stavu jsou naše ústa je důležité. Kvalita zubů ovlivňuje mnoho faktorů. Avšak v ústní dutině nenajdeme pouze zuby, ale také i dásně, které také člověka dokážou nepříjemně potrápit. Běžným jevem je zánět dásní, který trápí značné množství obyvatelstva. Ačkoliv je prevence důležitá, existují různé přírodní pomůcky, které vám pomohou již vzniklý zánět zmírnit. To, v jakém stavu jsou vaše zuby je vaší vizitkou, proto řešení zánětu dásní příliš neodkládejte a začněte tento problém řešit již dnes. Ne každý má to štěstí, že ho zánět dásní obchází. Pokud i vy patříte do skupiny nešťastníků, jejichž toto onemocnění trápí, jistě víte, že dokáže být velmi nepříjemné. Spojuje se s ním celá řada dalších nepříjemností – od bolestivých až po příliš citlivé zuby až po zápach z úst, který představuje tu nejhorší alternativu.


Pomocníci, díky kterým se vám při zánětu dásní uleví

 

Zánět dásní a bojovníci proti nim

Zuby a zdravé dásně

Pokud cítíte, že se ve vaší ústní dutině vyskytl zánět, jako první pomoc můžete použít následující produkty z přírodní lékárny:
– Vitamin C: velmi dobře poslouží i při prevenci, protože má protizánětlivé účinky. Pokud chcete mít zdravé dásně, snězte denně více kusů ovoce či zeleniny, které tento vzácný vitamín obsahují – například kiwi, brokolice, paprika či černý rybíz. Pokud se již zánět vyskytl, nedoporučuje se vitamin C aplikovat na postižené místo přímo. Použijte raději ten práškový, který nechte ve vodě rozpustit a následně aplikujte na postižené místo.

– Zelený čaj: působí na naše tělo blahodárně. Na zuby působí pozitivně, pomáhá jim v tom, aby byly zdravé a silné. Působí i protizánětlivě. Zelený čaj má také pozitivní vliv na zubní kaz, nakolik pomáhá jeho tvorbě zabraňovat.
– Hřebíčkový olej: kromě toho, že působí protizánětlivě, má i antibiotické účinky. Seženete ho v obchodech, které se specializují na prodej přírodních produktů. Pomůže vám i v případě, že vás trápí bolest zubů. Na postižené místo aplikujete olej nanesený na vatové tyčince a postižené místo jím potřete.


Prevence je v případě zánětu dásní důležitá


Nikdy se nespoléhejte na to, že vás zánět dásní nemůže postihnout. Může vzniknout prakticky kdykoliv, podnětů je mnoho. Nejlepším způsobem je vhodná prevence. Na stránce www.duvodkusmevu.cz najdete mnoho rad, pomocí kterých se vám podaří zánětu dásní úspěšně zabránit.