Kancelářský nábytek na míru

V práci trávíme opravdu mnoho času. V našich končinách převládá kancelářská práce nad tou manuální. V kanceláři pracuje každý třetí člověk. Vzhledem k tomu, že se čas strávený v kanceláři počítá v desítkách hodin, je důležité, aby měl pracovník k dispozici kvalitní kancelářský nábytek. Důležitá je i jeho správná velikost a rozměry. Každý z nás je individuální, čemuž by měla být přizpůsobena i velikost nábytku. Poradíme vám, jak vybrat co nejlépe! V případě kancelářské práce je důležité dbát na to, aby měl zaměstnanec k dispozici správný nábytek, a to zejména jeho výšku. Totéž platí i v případě, pokud se chystáte zařizovat například dětský pokoj.

Kancelářský nábytek a jeho rozdělení podle rozměrů

Kancelářský nábytek podle výšky

Rozměry kancelářského nábytku

Nesprávná výška nábytku se dokáže nepříjemně podepsat na našem zdravotním stavu. V současnosti jsme svědky toho, že díky sedavé práci vznikají různé zdravotní omezení. Vyvarujte se jim tedy správným výběrem kancelářského stolu a židlí! Kancelářský nábytek je na základě velikosti možné rozdělit následovně:

Nábytek pro děti – i děti potřebují ke své činnosti kancelářský stůl a židli. Vybírejte je podle výšky. Pro dítě, které má výšku do 100 centimetrů je nejvhodnější pořídit kancelářskou židli ve výši 25 centimetrů a kancelářský stůl v maximální výši 45 cm. Dítě je však v neustálém vývoji. Pokud nechcete, abyste za pár let museli kupovat nové kancelářský vybavení, pořiďte si hned na začátku kancelářskou židli a stůl, které lze polohovat. Ušetří vám to nejen množství energie a peněz do budoucna, ale nebudete se muset touto problematikou zabývat.

Kancelářský nábytek pro dospělé – i když už dospělí na rozdíl od dětí nejsou ve vývinu, měly být mít k dispozici kvalitní nábytek, který jim práci jistě usnadní. Pro člověka, který měří přibližně 150 centimetrů je nejvhodnější kancelářská židle ve výšce 38 centimetrů a kancelářský stůl vysoký 64 cm. Pro zaměstnance, který měří přibližně 175 centimetrů pořiďte židli vysokou 43 centimetrů a stolek ve výši 71 centimetrů. Nesmíme zapomínat ani na těch nejvyšších – ti, kteří mají nad 185 centimetrů by měli mít nábytek přibližně o 5 centimetrů vyšší. Maximální doporučená výška kancelářské stolu je 82 centimetrů, která je vhodná pro lidi, kteří jsou vysocí nad 2 metry.

Navštivte stránku https://worklife.cz/, kde najdete kompletní nabídku kvalitního kancelářského nábytku jednak pro kanceláře, ale i pro vaše domácnosti. Nenechte nic náhodě a vyberte si i vy to nejlepší!